İnternet radyosu Kurulumu Yapmak

İnternet radyoların da yayıncı mı olmak istiyorsunuz? Yoksa yayın sahibi mi? Bu iki konu üzerin de sürekli düşünüyorsanız eğer ki  www.radyositesikur.com bu sorunlara çözüm buldu. Aylık 15 TL’den başlayan fiyatlar ile kendinize ait bi radyo açabiliyorsunuz ve yayın hayatına bomba gibi atılabilirsiniz. Sadece bunlarla kalmayan radyositesikur.com her sene olduğu gibi değişmektedir ve firması oldukça hızlı güvenilir şekilde teslimat yapmaktadır. Her ödeme merkezin de olduğu gibi, radyositesikur.com daha hızlı ödemeleri almakta ve sizleri daha iyi bir yayıncı olarak bilmektedir. Eğer ki internet temanız yok ise radyositesikur.com bu olaya da çözüm buldu. Sizler eğer ki bi yayıncı olmak istiyorsanız belli bi aşamalardan geçmeniz gerekli olacaktır eğer ki bu aşamalardan bahsedecek olursak sizlere

1-Radyo Host

2- Radyo Sitesi

3- Radyo Teması

4- Sam2 Programı

Sizlere bu kriterlerden bahsederken ilk olarak Radyo Host kriterlerinden bahsedelim.

 

Radyo Host; Radyo yayınlarınızı yapabilmeniz için belli bir ücret karşılığında satın alacağınız hosting hizmetleridir. Aylık ve yıllık olarak ödeme yapılırken bu radyo hostta belirli kriterler olacaktır eğer ki bunlardan söz edecek olursak.

100 dinleyicili veya 200 dinleyici olarak ayrılmaktadır. Sadece bunlarla değil birçok konuda ayrım yapılarak fiyatlandırılmıştır.

Eğer ki sizler geçmiş yıllarda da radyo yayıncılığı yaptıysanız sizlere önereceğimiz ilk olarak 200 dinleyici hosting almanız lazımdır. Çünkü geçmiş yıllarda ki dinleyicileriniz de bu sene dinleyebiliriz.

 

 

 

Radyo Sitesi :  Radyo yayınlarınızı yapabilmek için bi adet domain ihtiyacınız olacaktır bu domain ihtiyacınızı da radyo hosting alacağınız yerden yani sizlere önerdiğimiz siteden alırsanız eğer ki daha da ucuza gelebilir. Çünkü radyositesikur.com o kadar geniş kapsamlı bir firmadır ki çoklu alımlar da indirim sağlanabilir. Domain alırken önemli olan kriterler ise Türkçe karakterlerdir. I harfi gibi karakterleri barındıramazsınız ve isim radyo.com olarak almanızı sizlere önerebiliriz. Bu şekilde dinleyicilerinizin de aklında kalmış olmakla beraber sizlerin de kolay bir şekilde erişim sağlayacağınız bir domain olur. Domain süreniz 365 gün olacaktır tamamen 1 yıl.  Bir yıl boyunca alan hakkınızı gizli tutabilirsiniz ve sizlerden başka hiç kimse alamaz.

3- Radyo Teması :

Aldığınız domain  haricin de radyo teması ile de ilgilenmeniz gereklidir radyo teması o kadar önemlidir ki eğer ki kullanışlı bir tema ise gerçekten dinleyici sayınız da  o kadar artacağından emin olabilirsiniz. Radyo temaların da en çok dikkate alınan bölümler ise istek gönder ve canlı dinleme linkleri olacaktır eğer ki sizler de radyo teması arıyorsanız sizlere önerebileceğimiz adres radyositesikur.com ‘ da oldukça kullanışlı temalar yer almaktadır eğer ki sizler de böyle temalardan satın almak istiyorsanız hem lisanslı hem de kurulumunu ücretsiz yapmakta olan radyositesikur.com’u ziyaret etmenizi öneririm.

 

 

Sam2 Programı :

Eğer ki tüm her şeyi aksatmadan yerine getirdiyseniz yayın hayatına başlayabilirsiniz fakat bu yayın hayatına başlarken tabi ki mikrofonu alıp konuşma yapmayacaksınız efektler ve istek panelini de kontrol etmeniz elbette gerekecektir bunun için Sam2 programına ihtiyaç duyacaksınız. Sam2 programı ilk başta anlattığımız gibi radyo host ve radyo sitesi ile alakalıdır eğer ki sizler de Sam2 programını kolay bir şekilde öğrenmek istiyorsanız radyositesikur.com da canlı bir şekilde anlatımı mevcuttur.  Sam2 programı, yayına  şarkı, efekt, ve ses tonunuzu ayarlamanızı öğretecektir kısacası bu sayede yayınızı sunabilirsiniz ve iyi bir şekilde de kontrol altında bulundurabilirsiniz. Yayın esnasın da en önemli davranışlardan bir tanesi de bol bol efekt.

You can leave a response, or trackback from your own site.

kampanya.jpg (636×742)Yorum Yapabilirsiniz.

Adınız

E-mail

Telefon (Zorunlu Değil)