Radyo Host Nedir ?

Radyo hosting, shell firmaları tarafından online olarak radyo yayını yapmanızı sağlayan bir hosting türüdür.Radyo Hosting yayınlarınızı winap ile yapabilirsiniz ama bunu daha kaliteli hale getirmek amacıyla sam programını kullanarak daha güzel ve kaliteli yayin yapabilirsiniz radyo host  alıdıktan sonra size verilen bazı paneller vardir bu panellerin isimleri ve ne işe yaradıklarını kısaca sizlere anlatayım..

YAYIN KALİTESİ:Firma tarafından size kbit cinsinden  verilen hizmettir örn: (64 kbit ACC+) oranımız ne kadar yüksek olursa o kadar kaliteli bir ses verebiliriz dinleyenlere
AUTO DJ:Siz yokken cpanel whmsonıc panellerinden sizin ayarlamış olduğunuz playlist parçalarını otomatik çalan kısımdır
DJ PANELİ:Dj paneli yayına girmek isteyen bir yayıncı için kullanılması gereken bir paneldir bu panelimizde yayıncılar istedikleri saat ve günde yayına girmelerini saglar
AUTO DJ OLUŞTURMA:Panellerde bu sayede ayırım yaparak istediğiniz  saatte istediğiniz auto dj oluşturup günün anlam ve önemini anlatan parçalari yönetmek için oluşturabilirsiniz
GRAFİKSEL İSTATİSKLER: Yayınınızı dinleyen kitlesini ülke şehir bazında görebilmenizi saglıyan bir etkendir.
ONLINE İSTATİKSLER: Bu panelimizde  yayin kalitenizi  dinleyen sayınızı rahatlıkla görebilceginiz bir paneldir
SHOUTCAST:Bu bölümde admin girişleri yapılıyor yeri geliyor yayın kickliyebiliyorsunuz yeri geliyor radyonuzu rahatsız eden insanlari size saldiri düzenleyen (web sitenize) bunlari önlemek amacıyla süresiz birşekilde ip ban atmanıza yarıyan bir paneldir.

Sizde bu panellerimizi kullanıp güzel ve kesintiz bir yayına sahip olmak istiyormusunuz ozaman yapmanız gereken www.radyositesikur.com  veya www.radyohostingpaketleri.com adresine girip müşteri  temsilcilerimizle konuşarak size uygun bütçenize uygun paketlerden herhangi birine sahip olabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

kampanya.jpg (636×742)One Response to “Radyo Host Nedir ?”

 1. Selçuk Softa dedi ki:

  merhaba, henüz karar vermiş değilim bu yüzden önce mail atayım dedim sorum şu, kendi var olan wordpress siteme radyo ekleyebiliyormuyuz ?
  yani radyoya girmek için yine benim siteme girecekler ayrı bir domain istemiyorum ?
  bu şekilde bir hizmet mümkün mü ? radyoculuğunda y’sini bilmem 🙂 tek amacım web sitemdeki online ziyaret süresini uzatmak radyodan gelir vs beklemiyorum.

  Eğer olabiliyorsa sadece iki sorum var;

  1 canlı yayın yapabileceğim, çalacak müzik listesini ben oluşturacağım.
  2 oluşturacağım müziklerin doğal olarak telif hakları nasıl olacak ??

  Bilgi İçin Şimdiden Teşekkürler

Yorum Yapabilirsiniz.

Adınız

E-mail

Telefon (Zorunlu Değil)

Teat