Kurumsal Radyo Teması – Siyah – Beyaz – Renkli Temalar

radyo sitesi tema 2013: Detayı

Radyo Tema 2013 www.Makarafm.com Teması Olarak Ağustos ayında tamamlanmış olan bir radyo yazılımı olup, oldukça gelişmiş bir radyo teması olarak internet de en çok tutulan temalar arasına girmiştir. Kurumsal radyoların ve reklamsal çalışan firma ve bireysel radyocuların kullandığı bir radyo scripti temasıdır. Yönetim paneli kolay kullanımı ve gelişmiş yönetimi ile çok tercih edilen radyo temasıdır.
Demo Site: www.makarafm.com (Beyaz)
Demo Site: www.mavigecefm.com (Siyah)

2013 Radyo Temasının Özellikleri:
A- İçerik Yönetimi

İçerik Yönetiminde Radyonuz ileilgili ana bölümleri kolayca yönetebilirsiniz. İçerik Yönetimi 10 adet Menüden Oluşur.

1-Haberler Menüsü

– Haberler Menüsü Haber ekle linki ile haberleri kolayca ekleyebileceğiniz kısımdır. Haber ekleme kısmında 10 adet haber fotoğrafını kolayca “gözat” butonu ile kolayca ekleyebilirsiniz.

Haber Başlığı: kısmından haberlerinizi “Seo” Html destekli googleye kolay indexlemeli olarak haberin başlıklarını girebilirsiniz.

Özet Metin : Radyonuz ile ilgili haberlerin özet kısmını yazabilirsiniz.

Haber Metni: Radyonuzdaki haberlerin içeriğini ister html olarak isterseniz de metin olarak ekleyebilirsiniz. “Kaynak” bölümü ile html ile yazılmış kodlamaları haberleriniz kısmında yayınlayabilirisniz.

Haber Tarihi : Yazmış olduğunuz haberlerin tarih kısmını değiştirebilir aynı zamanda otmatik olarak o günki tarihe göre yayınlayabilirsiniz.

Yayın Seçenekleri vardır.
Üst 3 lü Manşette Gözüksün :
Üst 3lü manşette gözükecek 3 haber; en son eklenen ve üst manşet onaylı 3 haber olacaktır.
Alt 3 lü Manşette Gözüksün :
Alt 3lü manşette gözükecek 3 haber; en son eklenen ve alt manşet onaylı 3 haber olacaktır.

Onay : onay kısmı ile eklediğiniz habeeri onaylarak sitenizde online yayınlamasını sağlarsınız yada onay kısmını kaldırarak haberi silmeden yayından otamatik kaldırabilirsiniz.
– Haber Düzenle/Sil Linki: haber düzenle sil linkinden istemediğiniz haberleri silebilir veya düzenleyebilirsiniz. Bu kısımda haberlerin yayınlanma tarihini, haberlerin okunma sayısını ve haberlerin onaylı olup olmadığını görebilirsiniz.

2-Duyurular Menüsü:

Duyurular menüsü 2 kısımdan oluşur haberler gibi “Duyuru ekleme” ve “duyuru düzenle/sil” bölümü bu bölümlerde haberlerdeki gibi haber editörü ile html olarak veya metin olarak sitenizde duyurular yapabilir, duyuruları düzenleyebilir, duyurularınızı kolayca silebilir isterseniz her duyurunuza ait Jpeg, gif, png gibi resimler ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda duyurular bölümünüze duyurunuz için detaylar da ve fotoğraflar da girebilirisniz.
3-Videolar Menüsü:

Radyonuzun videolar kısmında da video ekle düzenle silme işlemini kolayca yönetim panelinizden yapabilirsiniz.

– Video Ekle:

Videolarınız için resimler ekleyebilirsiniz.
Video Resmi:

Youtube de yükleme yapıldığı zaman çıkan thumb resmi yada videonun herhangi bir yerinden “Print Screen” tuşuyla çekilen görüntünün Paint gibi herhangi bir resim edit programıyla düzenlenmesinin ardından eklenecek ön görüntü resmi.

Youtubeden aldığınız video kodunu ekleyeceğiniz bölüm;
Kod : Youtube embed kodu yada youtube gömme kodunu kolayca ekleyebilirisniz.
Youtube de video açılınca paylaş menüsünden (ekle menüsü değil) açılan alt menülerden ekleye tıklanacak.Video boyutu 640×480 ayarlanıp kod kopyalanıp buraya yapıştırılacak.
Video Adı : Videounuza ait bir ad girebileceğiniz alan
Açıklama : Videonuza açıklama ekleyeceğiniz bir bölüm bulunmaktadır.

Bilgisayarınızdan kısa videoları ekleyebileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır.

Video Yükle: Video youtube ye yüklenmeyip direkt siteye yüklenecekse buradan yüklenecek.Tercih kalite açısından öncelikli olarak youtube olduğundan kullanılmaması tavsiye edilir.

Tarih : Videounuzun eklenme tarihi kısmından tarihsel olarak videolarınızı arşivleyebilirsiniz.

 

4-Yayın Akışı:
Çok gelişmiş bir yayın akışı ile yayın akışınızı gün bazında kolayca düzenleyebilir ve aynı zamanda ana sayfanızda hangi gün hangi yayınlarınızın görünmesini istediğinizi belirtebilirisniz.

PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR Günleri için yayın akışı kısmınız bölüm bölüm yönetebilirsiniz.

5-Anketler:

Anketler bölümünden istediğiniz kadar anket ekleyebilir anketleri düzenleyebilir ve anketleri silebilirisniz.

Yeni Anket Sorusu Ekler
Aktif Anketi Belirtir
Anketi Aktif Et(Aktif olanıda de-aktif eder)
Anketi Siler(Tümüyle siler) , Seçenek kısmında seçeneği siler
Anketi Güncelle(Seçenek Ekle-Sil)
Anketi Düzenle/Sil

Anket ip tutma özelliği ile anketlerde 1 kez oy veren birdaha oy veremez, böylelikle gerçek anket değerlerini görebilirsiniz. anketlerde log tutumu ile seçkin bir anket yapabilirisniz.

6-Top 10:

Top 10 kısmı çok gelişmiş bir sistem olarak top 10′ nu kolayca ekleyebilir top 10 için her sanatcıya ait bir fotoğraf ekleyebilir ve aynı zamanda top 10 listesindeki sanatçıların şarkılarının youtube linkini ekleyerek top 10 ziyaretcilerinizin kolayca erişmesini sağlayabilirsiniz.
içerikte Fazla kaydınız olsa bile İlk 10 sıra görünecektir.

Top 10 Listeisnde aynı zamanda Yukarıda, Yukarı, normal, aşağı sistemi ile top 10 hit ayarınıda online olarak yönetim panelinden yapabilirisniz.
7-Programlar : Programlar ile radyonuzda yayın yapan programcıların programları hakında detaylı bilgiler verebilir program ile fotoğraf ekleyebilirsiniz. yine programlar ile ilgili detaylar paylaşabilirsiniz. yine programları silebilir veya düzenleyebilirisniz.

8-Programcılar (Dj) : Programcılar İnternet de dj olarak adlandırdığımız yada programcılar tabiri genel anlamıyla bu bölümünden düzenleyebilir silerbilir programcıların fotoğraflarını ekleyebilirsiniz. yine programcının yayın saatlerini yazabilir ve programcılar ile ilgili daha detaylı bilgi verebilirsiniz.

9-Albümler : Radyo sitelerinin vazgeçilmez içeriklerinden biri olan albümler kısmından haftanın albümünü ekleyebilir düzenleyebilir ve silebilirsiniz.

10-Biyografiler : Radyo sitenizde kendi belirlediğiniz haftanın sanatcısı ve biyografisini sitede yayınlayabilir, arşivleyebilir , düzenleyebilir ve silebilirisniz.
B- Modüller Yönetimi:

radyo sitesi scriptlerinden ayıran en önemli özelliklerinden birisi olan radyo yönetim modül kısmı ile her geçen gün yeni modüller ile karşınızda oluyoruz. yeni yazdığımız modüller ile radyo sitenizi daha kolay yönetmenizi sağlıyoruz. radyo yönetim paneli 4 adet modülden oluşmaktadır.

1- Reklam Yönetimi Modülü: Bu modül ile sitenize 4 adet farklı şekilde 3 adet reklam alanızı düzenleyebilirsiniz. 3 adet reklam bölümü bulunur.
REKLAM ALANI 1 – 960X150 boyuttunda reklam eklemenizi sağlar.
REKLAM ALANI 2 – 630X110 boyuttunda reklam eklemenizi sağlar.
REKLAM ALANI 3 – 245X290 boyuttunda reklam eklemenizi sağlar.

Gelişmiş reklam Sistemi: gelişmiş reklam sisteminde reklamlarınızı 4 şekilde ekleyebilirsiniz.
Resim ile reklam ekleyebilirsiniz. flash ile reklam ekleyebilirsiniz. editör ile reklamekleyebilirsiniz.
Slayt ile reklam ekleyebilirsiniz.

2- Üst menü Yönetimi Modülü:

Üst menü modülü ile üst menüde olan menülerinizi silebilir , değiştirebilir, sıralarını değiştirebilir ve yeniden adlandırabilirsiniz. üst menüde bulunan Anasayfa, Sohbet, Programlar, Programcılar, Yayın Akışı, Haber Arşivi, Radyomuz, Sitene Ekle, Sunucu Ol, Videolar, İletişim bu linklerin adlarını kolayca değiştirebilir , yerlerini değiştirebilir ve isimlerini yeniden oluşturabilirsiniz.

3- Player Ayarları Modülü:

Gelişmiş player ayarı ile equalizer görünümlü flash radyo playerinizin rengini istediğiniz renk biçimine dönüştürebilirsiniz. flash radyo player yükseklik genişlik boyutları ile oynayabilirsiniz. aynı zamanda flash radyo playerinizin içerisine yazı ayzabilir , slogan ekleyebilir veya sitenizin linkini yazabilirsiniz. En önemli özelliğinden biride radyonuzun ipsi veya portu değiştiğinde radyonuzun ip ve porunu siteniz üzerinden online olarak ayarlayabilirisniz.

4- Eklenti Linkler Modülü:

Eklenti linkler modülü ile radyonuzu tüm mobil telefonlar ile dinlemelerini sağlayabilceğiniz bir modüldür. bu modülü istediğiniz kadar geliştirebilirsiniz. Modülde cep telefonu ile radyo dinleme, ipone ile radyo dinleme, android ile radyo dinleme, istek mesaj gönderme, facebook beğeni sayfası, twitter beğeni sayfası gibi linkleri kolayca ekleyebilir değiştirebilir resimlendirebilir ve sıralarını değiştirerek anasayfada istediklerinizin görünmesini sağlayabilirsiniz.

C- SAYFALAR Yönetimi:

Sayfalar Bölümü 7 linkten oluşan kısımdır. bu kısımda radyo sayfanız ile gerekli webtasarım ayarlarını yapabilirsiniz. webmaster olanların kolayca düzenleyebilceği yer olsada web tasarımdan anlamayanlar için de kolayca ayar yapılabilecek editör ve html kaynak destekli yönetimdir.

1- Sohbet Sayfası: radyo siteleri için en önemli sayfa sohbet sayfasıdır. sohbet sayfanızı panelden kolayca ekleyebilir yada istediniz sohbetin embed kodunu yönetim paneline kolayca ekleyebilirsiniz. ayrıca sohbetiniz ile ilgili kuralllar veya detaylı bilgiyi kolayca yazabilirsiniz.

2- Radyomuz sayfası: radyonuz hakkında yazısını veya radyonuz ile yazmak istediklerinizi yada radyonuzun tarihini düzenleyebileceğiniz alan.

3- Sitene radyo ekle sayfası: sitenize radyo eklmesini istediğiniz kişiler için kolayca istediğiniz kadar oluşturabileceğiniz sitene kod ekle alanı, istediğiniz kadar radyo playerlerinin embed kodunu buradan ekleyebilirsiniz.

4- İletişim sayfası: radyonuzda size ulaşmasını istediğiniz dinleyicileriniz için mail , telefon ve google site haritası (map) ekleme kısmı, aynı zamanda size ulaşmaları için mailinize düşen iletişim formu kısmı bulunmaktadır.

5- Sayfa üstü tasarım : Bu bölümden sayfanızın bannerini değiştirebilir, radyo sayfanızın genişliğini ayarlayabilir, üst kısmı renklendirebilir ve yeni banner veya flash banner ekleyebilirsiniz.

6- Sayfa altı tasarım : sayfa altı tasarım ile sayfanızın en alt kısmına linkler eklyebilir sayfanızın alt kısmını renklendirebilir veya boyutunu ayarlayabilirisniz.

7- Site kapalı sayfası Tasarım: sitenizi bakıma aldığınızda yada kapatmanız gerektiğinde gerekli olan ayarlarınızı yapabileceğiniz bölüm.

D- Mesajlar (istekler) :

Radyonuzda dinleyicilerinizin yaptığı mesajları (istekleri) yönetim panelinden görebilir onaylayarak ana sayfanızda slayt olarak kayan istek olarak geçmesini sağlayabilirsiniz. aynı zamanda geniş istek mesajları için de detay bölümünü okuyabilirisniz. Aynı zamanda radyonuza gelen istekleri onaylayarak arşiv tutabilirsiniz.
E- Ayarlar :

Radyo ayarlar kısmı 5 bölümden oluşmaktadır.

1- Site Ayarları:

Site ayarlarından sitenizi aç kapat yapabilirsiniz. sitenizi istediğinzide yayından kaldırabilirsiniz.

Sitenizin googleye indexlenmesini sağlayabilirsiniz , google site index ayarları aşağıdaki başlıklar altındadır.
Site Adı (Çok Kısa): RadyoFm

Google Seo Ayarları İçin
Kurum Adı
(Title) : internetin sanal radyosu gibi

Google Seo Ayarları İçin
Kurum Coypright ® site adınız.com 2013 gibi

Google Seo Ayarları İçin
Kurum Tanımı
(description) : İnternetin en iyi radyosu gibi

Google Seo Ayarları İçin
Kurum Özet Tanım
(Abstract) : //24 canlı radyo gibi

Google Seo Ayarları İçin
Kurum Anahtar Kelimeler
(keywords) : googlede bulunmak istediğinzi kelimeler, radyo, radyo dinle, online radyo gibi

Facebook Beğen Kodu
Nasıl Eklenir bu konu hakkında detaylı bilgi:

mail server ayarlarınız:

Sağ Tık Engeli Olsun mu? linki ile sitenizde sağ tık engelini yasaklama olayı,

2- panel Şifresi Değiştirme:
Yönetim panelinizin şifresini değiştirebilceğiniz bölüm

3- İstatistikler ( Ziyaretci sayacı) sitenizi ziyaret edenleri geniş ölçüde görüntüleme sayacı, Günlük Hit Dökümü | Hit Gönderen Siteler | Günlük Gelen Dökümü | İp Dökümü

4- Dj / Editör Yönetimi: radyo sitenize editör ekleyebileceğiniz ve dj ekleyeceğiniz ve dj ile editörlerinize şifre vereceğiniz alan,

5- Tema Yönetimi: radyo temanızın renk ve background (bg) ayarlarını yapabileceğiniz kısım.
SON OLARAK “ÇIKIŞ” linki ilede radyo sitenizin hack ve saldıralar konusunda log tutmalarını engelleyen güvenli çıkış bölümü.

 

YÖNETİM PANELİ ANASAYFA AÇIKLAMASI :
Yeni içerik eklemek ve varolan içeriği değiştirmek için üst menüyü kullanabilirsiniz.

Sistem yüklenen resimlerde otomatik boyutlandırma yapmaktadır.(Editör içerisindeki hariç.Normal Gözat butonlarından yapılan yüklemeler)

Sitede kullanılacak resimleri eğer dijital bir makina ile çektiyseniz yani boyutu çok büyük fotoğraf kullanacaksanız aşağıda bahsedilen programları kullanmanız tavsiye edilir.Aksi takdirde (internette tüm sitelerdeki yüklemelerde olduğu gibi) zaman alıcı olabilir.Eğer fotoğraflarınız küçükse veya yine internetten ise her hangi bir işlem yapmanıza gerek olmayacaktır.

Eğer bilgisayarınızda Photoshop kurulu ise Photoshop kurulu değilse Microsoft Office (Mikrosoft Ofis) Kurulu ise fotoğraflarınızı önce “Microsoft Office Picture Manager” programında düzenleyebilirsiniz…(Fotoğrafın Orjinal yedeğini bırakarak)
Programlar>Microsoft Office>Microsoft Office Araçları>Microsoft Office Picture Manager

Diğer tavsiye edilen program > Photoscape

Çıkış yaparken “Güvenli Çıkış” bölümünden çıkış yapınız.

 

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

kampanya.jpg (636×742)



3 Responses to “Kurumsal Radyo Teması – Siyah – Beyaz – Renkli Temalar”

 1. Berrak Ajans dedi ki:

  İyi günler biz Berrak reklam ajansı olarak web sayfası açtık. Bu web sayfamızda aldığımız işlerin reklamlarını radyonun ana sayfasında yazılı olarak görünebileceği, yayın esnasında sözlü olarak reklamlarını sunabileceğimiz, yayınlayabileceğimiz ve müşterilerimizin sayfamızda gezinirken müzik keyfi yasayabilecekleri bir radyo satın almak istiyoruz.
  Radyo hosting paketlerinizden auto radyo 999 paketinizi uygun bulduk anacak dınleyıcı kıtlesının sınırı artırma imkanını artırılıp artırılamayacağı ve ücret konusunda bilgilendirmenizi rica ediyoruz.
  En kısa zamanda cevabınızı bekliyoruz.
  İyi günler iyi çalışmalar

 2. Reklam İle dedi ki:

  Reklam panellerinden reklam 3 yazan yere fotoraf koydugumda diger buyuk olan reklam panelleride kuçuluyor birbirinden bagimsiz sekilde yapamiyorum reklam 4 paneline foto koydugumda ayni sekilde diger reklam panelleride o dogrultuda kuculuyo.birde haberler kismina foto yukledigimde duzgun sekilde sizin ornek radyo radyopower.net te oldugu gbi buyuk sekilde resimler ekrani kaplamiyo.bu konuda destek olursaniz sevinirim.i calismalar

 3. Murat Aksoy dedi ki:

  internet radyosu ile yeni tanıştık ve bu paketi aldık ilk başlarda ne yapacağız diye düşünüyorken şuan çok profesyonel olarak radyo yayını yapıyoruz kesinlikle öneririz bu firmayı.

Yorum Yapabilirsiniz.

Adınız

E-mail

Telefon (Zorunlu Değil)

Teat