1- Whmsonic Radyo Sıfırlama – Tekrar Kurulum nasıl yapılır (Radyo admin kick şifresini değiştirme)

1- Account Functions

a) Radyo Sıfırlama/Tekrar Kurulum

(Bu makalede Whmsonic de Radyo admin kick şifresi nasıl değiştirilir ve nasıl yeniden kurulur bunu anlattık.)

Radyo sıfırlama ve Tekrar kurulum: whmsonic radyo paketlerimizden birini aldığınızda radyo sıfırlama ve tekrar kurulum bölümünden radyonuzu tekrar kurabilirsiniz.

Radyo Sıfırlama/Tekrar Kurulum menüsüne tıkladığımızda

Otomatik Radyo Kurulum Merkezi : adı altında bir yer gelir bu kısımda:

ingilizce olarak şu yazar:
Notice: If you re-create your radio, WHMSonic will reset your current radio and delete if there is an AutoDJ !

Üsteki Yazılımın anlamı budur.
Uyarı: Eğer radyo yeniden oluşturursanız bir AutoDJ varsa, WHMSonic mevcut radyo sıfırlamak ve siler!

Onun için bu menüyü kullanmak isteyenlere önemle dururulır, whmsonicde sıfırlama yaptığınız auto dj silinir ve ona bağlı olarak “Dj Yönetimi” kısmındaki tüm oluşturulmuş djleriniz de silinir. yani herşeyi yeniden kurmanız gerekmektedir.

Radyo sıfırlamada ve tekrar kurulumda
Radyo Port: örneğin 1656 gibi bu portunuz firmamız tarafından oluşturulduğu için siz bu kısmı değiştiremezsiniz. yine eski portunuz neyse bununla devam edersiniz. Yada kendinize bir reseller radyo alarak port kısmını istediğiniz port numarası yapabilir ve değiştirebilirsiniz.

Radyo IP : radyo ip kısmıda bizim radyo serverlerden herhangi bir server e bağlı ip adresidir. bu ip adresinide değiştiremezsiniz. ip adresleri sabit olup her server radyo sisteminin kendi ip sistemi vardır.

Radyo Şifre : Radyo şifre kısmını siz değiştirebilirsiniz. radyo sıfırlama ve kurulumdaki asıl amaç da budur. radyonuzun şifresini sıfırlarsınız. ve aynı zamanda ister kendi şifrenizi koyarsınız isterseniz de whmsonic “Otomatik Belirle” ikonuna çeltik atarak radyo şifrenizin otamatik olarak belirlenmesini sağlayabilirisniz.

Ozel Admin Sifresi : Bu kısımdaki şifrenizi farklı yapmanız radyonuzun hacklenmemesi için önemli olan alandır. radyo şifreniz ile aynı şifreyi yaparsanız tehlikeli olabilir. yada djlerinize ayrı şifre verirseniz “Dj yönetimi” menüsünden ozaman Özel Admin Sifresi ile Radyo şifre kısmını aynı şifrelerden oluşturabilirsiniz. böylelikle radyonuzun şifrelerini aklınızda tutmak daha kolay olacaktır.

Radyo Admin Şifresi ile Hatırlatma:

Admin Şifresi http://IP:Port/admin.cgi, adresi için belirlenen şifredir. bu erisimin kullanıcı adının daima admin olduğunu unutmayınız !!!

Genel Server: bu kısım yine whmsonic yönetimini ilgilendiren bir kısımdır. sizler ayrı radyo aldığuınızda hayır ‘ ı seçersiniz ama radyonuz genel server derseniz de yine aynı işi görecektir.

Önemli Ayar: Genel Server, server genel olarak ayarlandığında shoutcast.com üzerinde bulunan radyo listesine kayıt edilir ve ziyaretciler tarafından görülebilir. Bu seçeneği evet olarak işaretlemeniz veya bırakmanız önerilmektedir.

Hedef IP : Hedef ip radyo server kısmında olan ip olup bu ip bizim tarafımızdan size atanmıştır. bunun için ipnizi atanan ip olarak seçmelisiniz. “Atanan IP” seçeneğini işaretleyiniz. “Herhangibir IP” bu seçeneği işaretlersenizde radyo server kısmında olan herhangi bir ip üzerinden yeni bir ip alırsınız. ama siz atanan ip olarak seçim yapmanız gerekir.

Artık “KUR” seçeneğine tıklayarak radyonuzu kurabilirsiniz. Artık radyonuzu yeniden kurmuş oldunuz ve şifrelerinizi değiştirmiş oldunuz. ip ve port adresleriniz aynı kalacaktır herhangi bir değişme olmayacaktır.

Radyo Sıfırlama/Tekrar Kurulum: Radyo Sıfırlama ve kurulum neden yapılır ? Eğer radyonuzda şifrenizi istenmeyen kişilerin eline geçirdiyseniz yada bir radyo ortağınız var ise ondan ayrıldıysanız ozaman radyo kurulum ve sıfırlama ayarlarınızı yeniden yaaprak güvenliğiniz açısından şifrelerinizi değiştirebilirsiniz.

Yukarıdaki Saydığımzı Tüm özellikler : Bireysel Radyo Hostig alan müşterilermizin cpanel whmsonic ayarları için geçerlidir. Whmsonic kullanıcıları için yardım olarak hazırlanmıştır.

DİKKAT: Bu işlemlerde Radyo Kick Admin Şifresini ve Radyo yayın Şifresini Değiştirmiş olursunuz. Whmsonic Yönetim paneli şifresini değiştirmiş olmazsınız.

Etiketlenmiş , , , , , , , , , , , , , .Yer işareti koy permalink.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir