2- Whmsonic Radyo Düzenle Güncelle (whmsonic Cpanel Şifresi nasıl Değiştirilir.)

1- Account Functions

b) Radyo Düzenle/Güncelle

Kullanıcı Radyosunu Yönet:

bireysel radyo hosting kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan birtanesi de whmsonic panel şifresini nasıl değiştirebilirim?

Whmsonic de “Radyo Düzenle/Güncelle” Menüsüne girip bu ayarları yapabilirsiniz. Sırasıyla bu kısmıda anlatalım. Daha önceki whmsonic de kick şifresini nasıl değiştirebilirim kısmını öğretmiştik.

WHMSonic Panel Kullanıcı Adı : Sc_radyo kullanıcı adınız bu kısımı değiştiremezsiniz. bu kısım radyo whmsonic server root girişinden yapılmıştır. Bu kısım sabit kalır.

WHMSonic Panel Şifresi : Sizin whmsonic de giriş yaptınız kısım şifresi buradır. bu kısımı buradan değiştirebilirisniz. istediğiniz şifreyi kullanabilirisniz. Bu Kısım http://ip:2682 ile giriş yaptığınız yerin şifresidir. Radyo giriş bölümünü unuttursanız, radyo cpanel girişi her zmaan sabittir. ip adresiniz ve herzaman 2082 port adresinden girilir. (( Şifre Panel için http://IP:2082 )

Radyo IP: Your usable IP: 188.165.64.130 Bu kısımda örnek olarak size bir ip adresi verdik. buradaki ip kısmı her radyo için farlılıklar gösterir.

Radyo Port : 9998 gibi bir radyo portunuz vardır. toplam 4 rakamdan oluşan size özel yayın portunuzu da değiştiremezsiniz. bunu radyo hosting açan firma ancak değiştirebilir. yada radyo bayi hosting alarak istediğiniz port radyo numarasını kendiniz seçebilirsiniz. ve istediğiniz port numarasını kullanabilirsiniz.

Hedef IP : bu kısımda “any” yazarsanız hiç bir ip seçmemiş olursunuz. bunun için bu seçenekde Atanan IP kısmını seçmeniz gerekmektedir.

Radyo Şifre : bu ksımda şifrenizi değiştirebilrisiniz. ancak şifrenizi değiştirdiğinizde sam2 de eğer normal yayın şifresi kullanıyorsanız sam2 radyo şifrenizi de değiştirmeniz gerekmektedir. yada winamp soutcast kullanıyorsanız manuel radyolar içinde o şifrenizi değiştirmeniz gerekir.

Ozel Admin Sifresi : bu şifreyi değiştiriseniz admin kick panel şifreniz de değişir. ilk dersimizde bu konuyu anlatmıştık. onun için unutmayın radyo kick şifrenizi buradan tekrar değiştirebileceğinizi.

siz sadece whmsonic cpanel şifresinizi değiştirmek istiyorsanız sadece “WHMSonic Panel Şifresi” kısmındaki şifreyi değiştiriniz. diğer “Radyo Şifre “, “Özel Admin Sifresi” bu kısımları değiştirmenize gerek yoktur.

Son olarak whmsonic şifrenizi değiştirken bir adım vardır ki bu adım önemlidir.

Genel Server : burada “Evet” ve “Hayır” altında 2 seçenek vardır ki, bu seçeneklerden evet olanı tıklamanız sizin için artı katkısı olur çünkü www.shoutcast.com sitesine otamatik olarak eklenmiş olursunuz ve yayın dinleyici sayınız da buna bağlı olarak artabilir. bunun için bu kısımı işaretlemenizde fayda vardır. Sizlerde shoutcast radyolar arsında yerinizi alırsınız.

“GÜNCELLE” son olarak güncelleme seçeneğine tıklayarak radyonuzun whmsonic giriş şifresini değiştirmiş olursunuz.

Etiketlenmiş , , , , , , , .Yer işareti koy permalink.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir